Zážitková angličtina

Co to znamená zážitková angličtina? Představte si to jako aktivitu/činnost, kde se zlepšujete v angličtině skrz zážitek. Může to být vaření, společná procházka městem protkaná konverzací, výlet, hry, lekce tance… a to vše v angličtině. No a mně se povedlo něco podobného uspořádat minulou sobotu pro členky WhatsApp speaking group.

Když se naše WhatsApp speaking group chýlila ke konci, napadlo mě se s holkama potkat offline. Jako takový další stupínek na pokoření strachu mluvení v angličtině. Ve skupině jich bylo původně pět, ale na offline meeting mohly dorazit nakonec jen dvě. Ale i tak jsme si to užily!

Jako místo setkání jsme zvolily Pardubice a meeting jsme začaly v Irské restauraci St. Patrick, kam jsme zašly na oběd. Pití jsme si objednaly v angličtině, což se obsluze moc nelíbilo a servírka na nás nepromluvila ani slovo a ještě objednávku popletla. No, pak už jsme raději na personál mluvily česky. 😀 Škoda. Hned jsem holkám říkala, že by servírka potřebovala kurz se mnou, aby se nebála mluvit. 😁 

Během oběda jsme si zahrály hru – what do you remember? Pro holky jsem připravila otázky na věci, které zazněly ve WhatsApp speaking group. Jejich úkolem bylo uhodnout, která členka danou věc řekla. U toho jsme se fakt dost nasmály. 

Po obědě jsme se šly projít po městě, prošly jsme náměstí a došly jsme k zámku. Celou dobu jsme si u toho povídaly v angličtině. 🙂 Omlouvám se za kvalitu fotky, je to screenshot z videa. 

Setkání jsme zakončily v kavárně Kafe, víno, kokino, kde jsme si daly přesně kafe, víno a kokino. 😀 Taky jsme si u toho zahrály karetní speakingovou hru s otázkama na běžný život.  

Strávily jsme společně sedm hodin. Sedm hodin jsme mluvily anglicky a asi si dokážete představit, jak unavený jsme na konci byly. Holky mě ale moc mile překvapily, protože se chtějí potkat znovu! To jsem opravdu nečekala. 🙂 Takže už plánujeme další termín! 😍

A zde je reakce jedné z nich na náš meeting:

”I have to say, it’s really like I assumed that…First it’s stressful and unpleasant to go out of comfort zone, but than it’s such a great feeling! 😊 It was very important step for me, thank you very much for your for organizing perfect meeting.” 👍🏻❤️

Věřím, že holky se po setkání cítí zase o kus sebevědomější v mluvení a že zjistily, že i půldenní setkání v angličtině může být opravdu zábava, ne stres (ten možná jen na začátku :)). Důkazem je také to, že si chtějí meeting zopakovat!

Pokud i vy byste se chtěly přidat do WhatsApp speaking group a konečně se cítit líp a sebevědomější, když mluvíte anglicky, můžete tady: